در پارس بوک تفاوت را احساس کنید

دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن

قرار گرفتن کتابهای الکترونیکی در سرورهای اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم

عدم اعمال پسورد بر روی کتابهای الکترونیکی، جهت راحتی کاربران

امکان ارسال درخواست کتاب، در بخش کتابهای درخواستی

امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما

رکورد دار تعداد اعضای فعال در بین سایت های دانلود کتاب فارسی با بیش از هشتاد هزار عضو فعال

به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

 

با عضویت در پارس بوک، جدیدترین کتابهای الکترونیکی را در ایمیل خود داشته باشید

ایمیل شما :


تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

دانلود کتاب جنگ ایران و عراق

جنگ ایران و عراق ‎

نام کتاب : جنگ ایران و عراق

نویسنده : عبدالحکیم ابوغزاله ( وزیر دفاع سابق مصر )

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  376

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  2,110   کیلوبایت

توضیحات : بازنگری به وقایع یک دوره مهم تاریخی، خوب است در فاصله زمانی نه چندان دور و نه چندان نزدیک، نسبت به آن رخدادها صورت پذیرد. زیرا در این صورت از یک سو هنوز بسیاری از جوانب و زوایای مهم وقایع آن دوران از ذهنها دور نشده است و نمیتوان آن را پنهان نمود و از طرف دیگر، گذشت زمان، هر چند اندک، پرده از بسیاری ابهامات و اشتباهات برمیدارد و تحلیلگر را به سوی علل و اسباب حقیقی پیدایش وقایع به پیش میراند. این کتاب به فاصله کوتاهی پس از پایان جنگ ایران و عراق ( 1367  1359 ) توسط وزیر دفاع وقت مصر، آقای عبدالحلیم ابوغزاله، درباره وقایع مهم این جنگ به رشته تحریر درآمده است و بیش از آن که به توصیف و شرح وقایع نظر داشته باشد، با دیدی تحلیلی به حوادث نگریسته و از این جهت بیانکننده نوع نگرش ایشان در طول این جنگ میباشد. اما ترجمه آن در یک دهه بعد، این امکان را فراهم آورده تا با مرور زمان و روشن شدن بسیاری ابهامات، بتوان قضاوتی منصفانهتر و واقعیتر نسبت به وقایع آن دوران و حتی نسبت به نگرشها و دیدگاههای حاکم در آن دوران داشته باشیم. آشنایی با دیدگاه وزیر دفاع مصر، نسبت به این جنگ، برای ما ایرانیان از اهمیت خاصی برخوردار است. مصر یکی از مهمترین کشورهای عربی و اسلامی است که در آن زمان با امضای پیمان کمپ دیوید، عملاً موجودیت کشوری به نام “اسرائیل” را در سرزمین غصب شده فلسطین به رسمیت شناخته بود و به این ترتیب از لحاظ سیاست بین المللی در صف بندی مقابل جمهوری اسلامی ایران قرارداشت. همچنین جنگ تحمیلی  و به قول نویسنده “جنگ نیابتی”  عراق علیه ایران و حمایت های سیاسی و عملی مصر از عراق، باعث میشود تا کتاب مزبور را به نوعی بیان یک دیدگاه از اردوی مقابل بدانیم. آشنایی با دیدگاه اردوی مقابل به ما کمک میکند تا برای بروز دشمنی ها و  صف بندی ها و تداوم و تعمیق کینه های دوران جنگ، علل و اسباب جدیدی را شناسایی کنیم و بدین وسیله در بحرانهای مشابه احتمالی که در آینده با آن روبه رو میشویم، با اقدامات سنجیده خود مانع از توسعه و گسترش بیدلیل دامنه دشمنیها و بحرانها گردیم.

۴ پاسخ to “دانلود کتاب جنگ ایران و عراق”

 1. پژمان
  شهریور ۲۶, ۱۳۹۱ در ۸:۰۷ ق.ظ #

  باسلام
  از کتاب جنگ ایران وعراق تشکر میکنم کتاب جالب وارزنده ایست .لطفا از کتابهای درزمینه جنگ باتوجه به نزدیک شدن هفته دفاع مقدس درسایت خود بگنجانید. ممنون

 2. پیری
  شهریور ۲۶, ۱۳۹۱ در ۱۱:۵۱ ق.ظ #

  ممنون. جلد اول این کتاب رو دارید؟

 3. تیموری
  شهریور ۳۰, ۱۳۹۱ در ۱۱:۳۲ ب.ظ #

  با سلام و تشکر
  لطفا اگر کتاب جاده سربی خاطرات شفاهی احمد سوداگر رو بذارید ممنون میشیم
  و کتاب دارلوگ نوشته جعفر جهرودی

 4. صنعان
  تیر ۲۶, ۱۳۹۲ در ۲:۰۴ ب.ظ #

  سلام
  خستە نباشید.
  اگە لطف کنید ، کتابی دربارە کردهای عراقی و نقششون در دفاع مقدس واسەام پیدا کنی ممنون میشم زیرا خواهانم کە پژوهشی در این بارە انجام بدم .مرسی واسە لطفتون.

ارسال دیدگاه


+ 3 = 5